Založ si blog

Každá sekunda je tá posledná

Všetci máme v živote vyhranený čas na tejto zemi. Máme určitý počet nádychov a výdychov.

Kdesi som počul prúpovídku, že sa oplatí pomalšie dýchať, aby sme si tak predĺžili čas na zemi. Asi to pravda nebude.

Pravda je, ale že každá sekunda je len raz a už viac nebude. Ako ten čas tu na zemi čo najlepšie stráviť?

Tretinu života prespíme , ďalšiu tretinu sme možno v práci a tá zvyšná tretina sa delí medzi blízkych a seba.

Veľa ľudí zvykne plánovať na dlhú dobu. Keď toto, alebo tamto najprv splním, potom si až budem môcť dopriať pokoj a oddych. Naozaj? Pýtam sa sám seba.

Život sa vie zmeniť niekedy v sekunde, ako sa zvykne hovorievať. Asi by bolo zaujímavé žiť tak, akoby človek žil, keby vedel koľko má ešte sekúnd pred sebou.

Myslím že v posledných sekundách by šla politika, sváry a konflikty bokom, asi by človek mal iné starosti. Možno sa mýlim.

Možno by niekoho aj v posledných sekundách života zaujímalo, čo bude v neistej budúcnosti, ako bude vyzerať pred druhými, koľko má na účte peňazí, prečo má sused viac a prečo sa jeho deti, kolegovia, alebo rodičia nechovajú tak ako by si človek želal…

Emócie a ich použitie v terapii

15.10.2022

Leslie Greenberg a jeho nová kniha Changing emotion with emotion, opisuje ako sa dá pracovať na terapiách s emóciami. Píše tam, že ak chceme z miesta odísť , musí sa na to miesto najprv dostať. Myslí tým, že ak sa človek chce zbaviť emócie, tak najprv je dobré sa do tej emócie dostať. Postupne v terapiách. Sa potom nanovo emocionálnym zážitkom pretransformuje emócia , [...]

Stretnutia s medveďom

10.10.2022

Včera som sa počas behu v horách vo Veľkej Fatre, konkrétne na kopčeku Plešovica pri Blatnici stretol opäť raz s medveďom. Rád behám horské behy. Priemerne stretávam medveďa tak raz za pol roka. Som väčšinou vyzbrojený sprejom na medvede. Včera som si ho zabudol. Odteraz budem behávať radšej vždy s tým sprejom. Zatiaľ som ten sprej nepoužil, snáď ani nebudem musieť. [...]

Lucidné snívanie

03.10.2022

Terapeutický potenciál Prespíme tretinu života. Môže sa zdať celkom nevyužitá, no podľa mňa skrýva zaujímavé možnosti a to sú sny. Sny ako také sú stále ešte nie celkom prebádaná oblasť. Jednou z foriem snívania sú aj lucídne sny- keď snívam tak som si vedomí toho, že snívam. Niektorí ľudia vedia prirodzene takto snívať, iný na to potrebujú tréning. Ja [...]

Nigéria, Boko Haram, vojaci

Nigérijská armáda viedla vo vojne proti Boko Haram tajný potratový program

08.12.2022 00:05

Armáda ukončila tisíce tehotenstiev dievčat a žien, ktoré uniesli a znásilnili islamistické skupiny. Mnohé zo žien s interrupciami nesúhlasili, niektoré podanie potratovej injekcie neprežili.

Pedro Castillo

Zatkli peruánskeho prezidenta Castilla. Mal sa pokúsiť o štátny prevrat

07.12.2022 23:17

Poslanci Pedra Castilla zbavili funkcie krátko po tom, čo hlava štátu oznámila zámer zákonodarný zbor rozpustiť a vyhlásiť predčasné voľby.

Štefan Hamran / Roman Mikulec /

Trenčianska prokuratúra preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana

07.12.2022 21:17

Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Pápež František

Vojna na Ukrajine pripomína pápežovi fázu holokaustu, operáciu Reinhard

07.12.2022 21:00

Operáciou Reinhard nacisti označovali svoje plány na vyhladenie Židov a Rómov na území Poľska počas druhej svetovej vojny.

satori

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4854x
Priemerná čítanosť článkov: 971x

Autor blogu

Kategórie