Založ si blog

Stretnutia s medveďom

Včera som sa počas behu v horách vo Veľkej Fatre, konkrétne na kopčeku Plešovica pri Blatnici stretol opäť raz s medveďom.

Rád behám horské behy. Priemerne stretávam medveďa tak raz za pol roka. Som väčšinou vyzbrojený sprejom na medvede. Včera som si ho zabudol. Odteraz budem behávať radšej vždy s tým sprejom.

Zatiaľ som ten sprej nepoužil, snáď ani nebudem musieť. Pre mňa je to vždy zážitok, snažím sa byť v hore opatrný, behávam zo psom, počuť nás, zatiaľ nebol medveď až tak blízko, vždy mal čas ujsť.

Čo je zaujímavé, že pred pár rokmi som mával často sny s medveďmi. Naživo som ich nevidel.

Potom som musel v rámci psychoterapeutického výcviku absolvoval cvičnú psychoterapiu. Chodil som ku svojej psychoterapeutke do Rožňavy a tam som na rozobral aj tieto sny.

Potom sa mi už o medveďoch nesnívalo. Presťahovali sme sa do Veľkej Fatry a začal som miesto snov medvede stretávať.

Raz sa mi stalo, že som stretol na lúke 2 medveďoch pri behu a postavili sa na zadné a potom odbehli. Predtým sa mi o tom snívalo. Potom sa to tak stalo.

Tomuto javu sa hovorí prekognitívny sen. To znamená, že najprv sa o tom sníva a potom sa tak stane.

Neviem si to vysvetliť ako je to možné, mne sa to tak stalo. Je veľa vecí v živote, ktoré si človek nevie vysvetliť a možno je to niekedy aj lepšie.

Emócie a ich použitie v terapii

15.10.2022

Leslie Greenberg a jeho nová kniha Changing emotion with emotion, opisuje ako sa dá pracovať na terapiách s emóciami. Píše tam, že ak chceme z miesta odísť , musí sa na to miesto najprv dostať. Myslí tým, že ak sa človek chce zbaviť emócie, tak najprv je dobré sa do tej emócie dostať. Postupne v terapiách. Sa potom nanovo emocionálnym zážitkom pretransformuje emócia , [...]

Každá sekunda je tá posledná

07.10.2022

Všetci máme v živote vyhranený čas na tejto zemi. Máme určitý počet nádychov a výdychov. Kdesi som počul prúpovídku, že sa oplatí pomalšie dýchať, aby sme si tak predĺžili čas na zemi. Asi to pravda nebude. Pravda je, ale že každá sekunda je len raz a už viac nebude. Ako ten čas tu na zemi čo najlepšie stráviť? Tretinu života prespíme , ďalšiu tretinu sme možno [...]

Lucidné snívanie

03.10.2022

Terapeutický potenciál Prespíme tretinu života. Môže sa zdať celkom nevyužitá, no podľa mňa skrýva zaujímavé možnosti a to sú sny. Sny ako také sú stále ešte nie celkom prebádaná oblasť. Jednou z foriem snívania sú aj lucídne sny- keď snívam tak som si vedomí toho, že snívam. Niektorí ľudia vedia prirodzene takto snívať, iný na to potrebujú tréning. Ja [...]

Milan Majerský, KDH, Eduard Heger, OĽaNO

KDH stále rokuje s Hegerom o spolupráci. Dvojka na kandidátke? Nedôstojné, tvrdí Matovič

04.02.2023 12:45

KDH potvrdilo, že Heger dostal ponuku byť dvojkou na kandidátke.

Čertovica

Sever Slovenska zasiahlo kalamitné sneženie. Lyžiarske strediská v Tatrách zatvorili

04.02.2023 10:03, aktualizované: 12:34

Okresný úrad v Žiline vyzýva občanov na severe Žilinského kraja, aby pre zlú situáciu vychádzali z domov a cestovali iba v súrnych prípadoch.

Polícia / Policajná páska /

V obci Veľký Biel došlo v noci k vražde

04.02.2023 09:05

Obeťou je 44-ročná žena. Polícia uviedla, že ide o prvú vraždu v bratislavskom kraji v tomto roku.

Richard Sulík

Sulík: Matovič mal dodržať slovo, vláda by nepadla

04.02.2023 08:19

Ak by bol Igor Matovič dodržal slovo a doručil prezidentke svoju demisiu, vláda Eduarda Hegera vôbec nemusela padnúť, tvrdí Richard Sulík.

satori

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 5179x
Priemerná čítanosť článkov: 1036x

Autor blogu

Kategórie